IX.B. Osztály
A legjobb osztály!!!
Legfontosabb szabalyok
A játéktér méretei :
- A játéktér egy 40 x 20 m-es terület, amelyet egy 50 cm magas, lekerekített sarkú palánk fog körbe.
- A játéktér téglalap alakú, a méretszámok a hosszúság x szélességet jelzik. A legkisebb megengedett méret: 36 x 18m; a legnagyobb: 44 x 22m. A palánk hivatalosan hitelesítve kell legyen.
Jelzések a játéktéren
- Minden jelzést 4-5 cm széles, jól látható színû vonallal kell jelezni.
- A középvonalat és a középpontot jelölni kell.
- A középvonal legyen párhuzamos a játéktér rövid oldalával és ossza azt kettõ egyenlõ méretû térfélre.
- A büntetõterületek mérete 4 x 5 m, amelyet a játéktér rövid oldalától 2,85m-re kell mérni.
- A büntetõterületek téglalap alakúak, a méretszámok a hosszúság x szélességet jelölik (a vonalszélességet is beleszámítva). A bûntetõterületeket a játéktér két hosszú oldalvonaltól egyenlõ távolságra, középen, kell elhelyezni.
- 4 A kapusterületek mérete 1 x 2,5 m, amelyet a büntetõterületek hátsó vonalától a középvonal felé haladva kell kimérni.
- A kapusterületek téglalap alakúak, a méretszámok a hosszúság x szélességet jelölik (a vonalszélességet is beleszámítva). A kapusterületeket a játéktér két hosszú oldalvonalától egyenlõ távolságra, középen, kell elhelyezni.
- A kapusterületek hátsó vonalai egyben gólvonalként is szolgálnak. Ezért a kapusterületek hátsó vonalán meg kell jelölni a kapufák helyét, úgy, hogy a két jelölés között 1,6m legyen a távolság.
- A gólvonalakat a játéktér két hosszú oldalvonalától egyenlõ távolságra, középen, kell elhelyezni. A kapufák helyét jelölõ jelzéseket a kapusterület hátsó vonalán a vonalon lévõ kihagyásokkal vagy pedig arra merõleges, a vonalból közvetlenül kinyúló rövid vonalakkal kell meghatározni.
A kapuk
- Húzás pontokat a középvonalon és a gólvonalak képzeletbeli hosszabbításán a játéktér hosszú oldalvonalaitól 1,5 m-re kell jelölni.
- A húzás (buli) pontokat kereszttel kell jelölni. A középvonalon lévõ pontok lehetnek képzeletbeliek is.
- A kapuk méretei: 160 x 115 x 40/65 cm. A kapukat a már említett jelölések szerint kell a játéktérre helyezni.
- A méretszámok a szélesség x magasság x felsõ/alsó mélységet jelölnek (kapufákat méretét nem számítva bele). A kapufák 32 mm-es átmérõjû henger alakúak és piros színûek legyenek, mindegyik saroknál lekerekítve. A kapuk nyitott oldala a középpont felé nézzen. A kapuknak hitelesítve kell lenniük.
A csereterületek
- A kapukat hálókkal és elõhálókkal kell ellátni.
- Az elõhálót a háló felsõ részéhez kell erõsíteni 20 cm-re a kapufák mögött, úgy, hogy az a kapu egész nyitott oldalát takarja.
A versenybírói asztal és a büntetõpadok
- A 10 m hosszú csereterületeket a játéktér egyik hosszú oldala mentén kell kijelölni 5 m-re a középvonaltól, a kispadokat pedig a csereterület mögé kell helyezni.
- A csereterületeket a palánkon kell megjelölni. A területek szélessége nem lehet több a palánktól számított 3 m-nél. A cserepadok a palánktól megfelelõ távolságra legyenek elhelyezve és azokon 19 személy részére legyen elég hely.
A játéktér ellenõrzése
- A versenybírói asztal és a büntetõpadok a csereterületekkel szemközti oldalon helyezkedjen el a középvonal mentén.
- A versenybírói asztal és a büntetõpadok a palánktól megfelelõ távolságra legyenek. Mindkét csapatnak külön büntetõpadja legyen, a versenybírói asztal egy egy oldalára elhelyezve. Mindkét büntetõpadon legalább 2 személyre elegendõ helynek kell lennie. A versenybírói asztal és a büntetõpadok eme elhelyezésének megváltoztatását hivatalos szövetségi szervek engedélyezhetik.
- A játékvezetõk jóval a mérkõzés ellõtt ellenõrizzék a játékteret és gondoskodjanak az esetleges hibák kijavításáról.
- Minden hibát jegyzõkönyvbe kell venni. A rendezõ csapat a felelõs a hibák kijavításáért és a palánk megfelelõ állapotáért a mérkõzés során. Minden veszélyes tárgyat a játéktér közelébõl el kell helyezni vagy pedig puha borítással le kell takarni.